Home MENU
Wojciech Gawronski
Wojciech
Gawronski
Appliscale

BIO

Wojtek aspiruje do bycia hakerem w pełnym tego słowa znaczeniu. Nie strasznamu praca w korporacjach, jak i w projektach o charakterze typowo start-upowym (https://pl.linkedin.com/in/afronski) - nie zależnie od roli, którą musiał pełnić.

Pracując z różnymi domenami (edukacja, eCommerce, transport publiczny,analityka) w końcu trafił do krakowskiej firmy Appliscale(http://www.appliscale.io). Realizuje się tam jako programista Erlanga orazDevOps w branży związanej z Ad Tech, konkretnie - skalowaniem i budowaniemsystemów rozproszonych związanych z RTB (real-time bidding).

Poza pracą udziela się w śląskiej społeczności IT jako współorganizatormeet-upów (Functional Miners, Silessian BEAMers, Nodeschool Silesia),prelegent oraz bloger (http://afronski.pl).

ABSTRACT

Dlaczego docker@localhost to nie DevOps?

W tak dynamicznych czasach jak dzisiejsze - gdy biblioteka staje niemodna po roku, a każdy projekt który trwa dłużej niż 3 miesiąc to "legacy" - wydajesię jakby "ludzie kodu" zapomnieli o tym, że systemy informatyczne żyją. W konsekwencji w erze wszechobecnego ataku buzzwordów, także tych związanych z DevOps, programiści dalej w imię tego podejścia oddają aplikację do zupełnie innego zespołu, a ten zmaga się z utrzymaniem jej przy działaniu na produkcji. Chciałbym wam opowiedzieć historię nawróconego programisty, którego seria pewnych doświadczeń czegoś nauczyła. Będzie to opowieść jak zobaczyć, że zabawa z dockerem na localhost nie ma nic wspólnego z DevOps. Podzielę się własnymi doświadczeniami oraz tym jak nawrócić innych - jak kultura pracyDevOps zmienia pogląd (także mój) na kwestię odpowiedzialności za żyjący system.